1 вересня 1958 року – відкрито Тернопільський кооперативний технікум на базі Бережанської торгово-кооперативної школи. Тут підготовка фахівців здійснювалась на бухгалтерському та товарознавчому відділеннях. Студенти навчалися на денній та заочній формах.

istoria1

Червень 1960 року – першими випускниками Тернопільського кооперативного технікуму стали 98 студентів бухгалтерського і товарознавчого відділень.

1962-1963 роки – було побудовано новий корпус технікуму , де знаходились студентський гуртожиток, бібліотека та медичний пункт.

1 липня 1966 року – у складі технікуму створено професійно-технічне училище , до складу якого входили кулінарне і торговельне відділення.

7 березня 1972 року – при технікумі створено Республіканську школу декораторів рекламознавців, яка була єдиною на той час в Україні.

1983 рік – побудовано дев’ятиповерхове приміщення гуртожитку по вул. Живова,1.

14 лютого 1985 року – училище набуло статусу середнього професійно- технічного училища, яке в 1992 році було об’єднано з технікумом у зв’язку із впровадженням ступеневої підготовки в системі кооперативної освіти.

1 вересня 1992 року – на базі Республіканської школи декораторів-рекламознавців у творено художнє відділення. Зараз це відділення «Дизайн».

7 лютого 2005 року – Тернопільський кооперативний технікум перейменовано у Тернопільський кооперативний торговельно-економічний коледж(ТКТЕК). Ця дата офіційно вважається Днем коледжу. Новий статус «коледж» спонукав нас до пошуку нового, кращого, ефективнішого у всіх напрямах діяльності: оновлено приміщення коледжу та гуртожитку, розширено перелік спеціальностей, впроваджено нові моделі освітньої діяльності, удосконалено кадровий склад педагогічного колективу.

26 липня 2007 року – коледж акредитований за статусом вищого навчального закладу освіти першого рівня і отримав Ліцензію і Сертифікат Міністерства освіти України на право освітньої діяльності.

27 вересня 2018 року – коледж урочисто відзначив своє  60 -річчя з упевненістю у майбутньому, яке базується на досягненнях, традиціях, сформованих попередниками і які педколектив продовжує та розвиває.

istoria2

Навчання в Тернопільському кооперативному торговельно – економічному коледжі– це період, протягом якого наші студенти розвиваються у різних сферах. Активно працюють органи студентського самоврядування: студентська рада коледжу, органи самоврядування в гуртожитку, групах.

Коледж намагається зробити студентське життя різноманітним та цікавим, представляє інтереси студентів, забезпечує захист прав та інтересів студентів, здійснює організацію культурно-масових заходів, організовує проведення екскурсій,  благодійних ярмарок, екологічних заходів, конкурсів краси і талантів, різноманітних тренінгів і фестивалів, святкових та тематичних концертів, дискусійних клубів, займається суспільно – корисною роботою, сприяє формуванню активної життєвої позиції.

Змінювалась назва, закривалися одні спеціальності і відкривалися інші, незмінним залишається одне – формування національно свідомого, висококваліфікованого та конкурентоспроможного фахівця. Тернопільський кооперативний торговельно-економічний коледж  зайняв вагому нішу у системі вищої освіти Тернополя та країни загалом.

Свою високу місію Тернопільський кооперативний торговельно-економічний коледж і надалі виконуватиме з честю та гідністю, з повагою до минулого і з вірою у майбутнє.