Семінар на тему «Новинки обліково-фінансового законодавства»

13 травня 2020 р. викладачами циклової комісії облікових та фінансових дисциплін дистанційно організовано і проведено семінар на тему «Новинки обліково-фінансового законодавства».
У своїй доповіді викладачка Процик М.М. зазначила, що 28 квітня набув чинності новий закон про фінансовий моніторинг №361-IX. Мета фінансового моніторингу – виявляти спроби легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, і протидіяти фінансуванню тероризму.

Викладачка бухгалтерського обліку Стасишин М.В. поділилася інформацією про те, що у зв’язку із набранням 2 квітня 2020 року чинності закону України від 30.03.2020 №540-іх «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку із поширенням короновірусної хвороби (covid-19)», до законодавства внесено наступні зміни:
У розділі ХХ «Перехідні положення» Податкового Кодексу України, тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.

На продовження бухгалтерської теми викладачка Рудницька Ю.Б. зупинилася на тому, що об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до статті 266 цього Податкового кодексу в період з 1 березня по 31 березня 2020 року.
Крім цього збільшено ліміти для перебування на спрощеній системі оподаткування:
– для першої групи – із 300 тис. грн до 1 млн. грн;
.- для другої групи – із 1,5 млн. грн до 5 млн. грн;
– для третьої групи – із 5 млн. грн до 7 млн. грн.
Не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 31 березня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.

Новини у галузі інформатизації досліджували викладачі Саварин О.С., Вовчук О.В, Викладачі зазначили, що Уряд зобов`язав Міністерство цифрової трансформації разом із Службою безпеки забезпечити функціонування електронного сервісу “Дій вдома” Єдиного державного веб-порталу електронних послуг та, зокрема, інформаційної системи епідеміологічного контролю за поширенням COVID-19, що є частиною сервісу. Додаток «Дій Вдома» створений, аби оптимізувати роботу поліції і дозволити зосередитися на контролю тих, хто має сидіти вдома, бо вже є носієм вірусу, або – потенційним його носієм. Застосунок створений для добровільного використання виключно тими громадянами, які зобов’язані знаходитися на самоізоляції або обсервації. Перелік таких громадян визначають працівники установ МОЗ епідеміологічного профілю.

Семінар пройшов жваво, цікаво, результативно, цьому сприяла доброзичлива ділова атмосфера діалогу між усіма його учасниками.

 

Залишити відповідь