Навчальний тренінг по наданню невідкладної медичної допомоги

Присутні студенти та викладачі технічного та кооперативного коледжів мали можливість особисто спробувати себе у ролі потерпілих  або відпрацювати ту чи іншу навичку як працівники медичної служби.

9 жовтня 2014 року студенти Тернопільського кооперативно-торговельно-економічного коледжу взяли активну участь у тренінгу по наданню невідкладної медичної допомоги в умовах бойових дій з метою навчання оцінювати стан потерпілого або пораненого та надання невідкладної долікарської допомоги.

         Ініціатором такої зустрічі стала викладач біології ТКТЕК Підлісна Світлана Олексіївна, яка звернулася з привітальним словом до присутніх, та наголосила, що вміння молодих людей реагувати у надзвичайних ситуаціях із надання першої домедичної допомоги та психологічної підтримки постраждалих особливо актуальне в ці дні, коли на східних кордонах країни точаться воєнні дії, під час яких гинуть не лише наші військові, але й мирні жителі.

До участі у заході залучено студентів трьох навчальних закладів міста Тернополя: Тернопільського кооперативного торговельно – економічного коледжу, Приватного вищого навчального закладу «Медичний коледж» та Тернопільського технічного коледжу ТНТУ ім. Пулюя.

         Спочатку студенти медичного коледжу під керівництвом лікаря анастезіолога – реаніматолога Панасюка Анатолія Миколайовича продемонстрували навички першої стадії серцево – легеневої реанімації. Анатолій Миколайович наголосив, що  для врятування життя постраждалого, для того, щоби людина змогла дочекатися кваліфікованої медичної допомоги, необхідні реанімаційні заходи потрібно розпочинати негайно. Фактично, перші хвилини є найвідповідальнішими. Вони дають додатковий шанс на врятування пораненого.

1 2

А студенти першого курсу ПВНЗ «Медичний коледж» разом з викладачем Захисту Вітчизни, військовим лікарем Киричком Миколою Володимировичем продемонстрували такі необхідні навички як: евакуація потерпілого з поля бою, накладання пов’язки на рану та тимчасова зупинка кровотечі (накладання джгута).

34

 

Присутні студенти та викладачі технічного та кооперативного коледжів мали можливість особисто спробувати себе у ролі потерпілих  або відпрацювати ту чи іншу навичку як працівники медичної служби.

67

 

Долучилися викладачі та студенти Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу і до благодійного збору коштів для допомоги воїнам АТО, яку проводила волонтерська група під час тренінгу.

10